Bizden Size

Bahar yüzünü göstermeye başladı.

Dergiyi baskıya yetiştirmeye çalıştığımız şu günlerde- ki şubatın ortalarındayız- ağaçlar tomurcuklandı, mimoza ağaçları bir kova sarı boyaya batırılmış gibi yeryüzünde arz-ı endam etti.
Biz de hava ısındıkça üzerimizdeki buzları erittik, sayfalarımızı biraz daha renklendirdik, kendimizi dışarıya attık. Lokma’ya bu aydan itibaren yepyeni bir bölüm ekledik:
Lokma Sokakta.

Bu bölümde, her ay yeni bir semti gezip, o semtin kafelerini, esnaf lokantalarını, küçük ve tatlı dükkânlarını, harika lezzetlerini sizlerle paylaşmayı amaçladık. Aynı zamanda dergiye kattığımız bir yenilik de, size oraları daha canlı yaşatabilmek için çeşitli videoları ve müzikleri ‘karekod’ maharetiyle sayfalarımıza eklemek oldu. Bu uygulamayı nasıl kullanabileceğinizi içeride görebilirsiniz.

Bu ayki dergiyi renkli kılan bir bölüm de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığımız bahar dosyası oldu tabii. Kadınların hayat karşısında gösterdikleri olağanüstü güçlü ve cesur duruşu, toprağı delip geçtiği halde zerafetinden zerre kaybetmeyen çiçeklere benzetmek zannederim romantik değil, gerçekçi bir bakış açısı olacak. Bu sebeple, çiçekler gibi rengârenk yemekler yaptık ve bu dosyayı özellikle ülkemizin tüm kadınlarına armağan ettik.

Ana dosyamız olan cheesecakeler, pazardan özenle seçtiğimiz brokoliler, havuçlar, ve tropikal meyveler ile taçlandırdığımız Ayın Meyvesi sayfalarımız da dolu dolu. Lokma Pastanesi bu ay ganajlı tarifleri ile evinizi nefis kokularla doldururken, Mutfağa Giriş dosyası ile tam bahara layık hafif tatlar deneyeceksiniz.

Baharın tatlı yorgunluğunun nefis çiçek kokularıyla tüm benliğinizi sarması dileğiyle…

Hatice Özdemir Tülün
Lokma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
hatice.tulun@lokmadergisi.com