Bizden Size

bizden sizeMerhaba,

Geçtiğimiz ay hayatımda pek çok konuda dönüm noktasıydı. Bu derginin de temelini oluşturan Portakal Ağacı’nın bir yemek blogu olarak hayata başlamasının ardından 12 yıl geçti. 2015’in şubat ayının ilk günlerinde karar verdiğim “sağlıklı beslenme” değişimimde 200. güne ulaştım. “Sağlığımın sadakası” diye tanımladığım her gün spor yapma hedefimde kesintisiz ilk aya da yine geçtiğimiz ay ulaştım.

Ülkemin geçen ay yaşadığı acılar içinde benim bu kişisel başarılarım öyle anlamsız geldi ki günlerce yaptığım hiçbir şeyde bir anlam bulamadım… Daha sonra artık üzüntüden yerimden kalkamayacak hale geldiğim bir gün düşünmek için epey vaktim oldu. Tüm bunlara karşı benim gibi basit bir vatandaşın verebileceği en iyi cevabın daha çok çalışmak, daha çok üretmek olduğunu düşündüm. Yemek, sağlıklı beslenme, annelik ve spor… Ben hepsinin hayat yolculuğunda Rabbimin bana verdiği araçlar olduğuna inanıyorum. Ve bu son dönemde de bu araçların asıl amacının; belki aynı masaya oturmamızın normalde imkansız olduğu ama bir oturup konuşmaya başlasak aslında ne kadar aynı olduğumuzu fark edebileceğimiz bambaşka görüşlerden, fikirlerden insanlarla bizi bir araya getirmek olduğuna inanıyorum.

Hepimiz böyle bir dönemde bize verilen araçların neler olduğunu düşünmeliyiz. Bunlarla daha çok üretmek, daha çok insana ulaşmak için çabalamalıyız. Ne kadar başka gözüksek de gerçekte “kul” olarak ne kadar aynı olduğumuzu göstermekle yükümlüyüz. Kullukta bir olmanın en güzel örneği olan Kurban bayramına denk gelen bu kutlu ayın ailelerinize ve ülkemize huzur getirmesini en içten dualarımla dilerim…

Hatice Özdemir Tülün

Lokma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni